Vítejte

Gymnázium ve Šternberku je veřejná střední škola poskytující úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou v následujících oborech
7941K/41 – gymnázium, třídy se vzdělávacím programem zaměřeným všeobecně nebo na živé jazyky
* * *

Informace o lyžařských kurzech na školní rok 2016/17

Rozpis bruslení Gymnázium Šternberk - 2. pololetí

Gymnázium Šternberk upozorňuje všechny zájemce o studium na této škole, že osobní příjem přihlášek bude ukončen dne 1.3.2017 ve 14:00 hod.

Pozdrav z hor...

Jarda dne February 16 2017 18:25:55 Tisk

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce

Německý jazykV únoru proběhla okresní kola Olympiády v německém jazyce. V kategorii II B získal 3. místo Ondřej Bílek z IV.A a v kategorii III A se Nikola Staňková z 3.A umístila na 6. místě.

Jarda dne February 17 2017 07:53:21 Tisk

FRANCOUZŠTINA – OLYMPIÁDA A ZKOUŠKY

Fj,RjV uplynulých dnech proběhlo školní kolo olympiády z francouzského jazyka.
V nižší kategorii se na prvních třech místech umístili žáci kvarty : Helena Pospíšilová (1. místo), Markéta Šenková (2. místo), Pavel Skyva (3. místo).
V kategorii vyšší vyhrál Ladislav Pospíšil, 2. místo obsadila Kristina Pimerová a těsně za ní byla Stázka Bryndová.


Velkého úspěchu dosáhli (již na přelomu roku) žáci kvarty, kdy se téměř celá skupina francouzštinářů rozhodla složit mezinárodní zkoušky DELF A1.

Přečíst vše...

Jarda dne February 15 2017 13:29:50 Tisk

Krajské kolo Debatní soutěže pořádané Českou debatní společností

Základy společenských vědV pátek 10. února 2017 se naši studenti, Ladislav Pospíšil a Beáta Puškarová ze VII. A, již potřetí vydali do Olomouce, aby poměřili své argumentační schopnosti v krajském kole Debatní soutěže pořádané Českou debatní společností. Díky přípravě a zkušenostem z minulých let se nenechali zaskočit novým formátem soutěže, ve kterém diskutují pouze dvoučlenné týmy, dříve pětičlenné. Konkurence letos byla nebývalá, soutěžilo 18 týmů. Umístili se na krásném šestém místě. Své argumentační dovednosti si vyzkoušely i studentky z 1.A Anežka Karlíková a Barbora Vinohradníková. Všichni se již těšíme se na příští ročník.

Jarda dne February 15 2017 08:59:09 Tisk

Školní kolo Chemické olympiády kategorie D

ChŠkolní kolo letošního ročníku ChO kategorie D bylo zaměřeno na několik různorodých témat: Acidobazické indikátory a měření pH roztoků kyselin a zásad, peroxid vodíku, sacharidy a také výroba papíru, jeho třídění a recyklace. V laboratorní části studenti určovali pH neznámých roztoků a barevné přechody indikátorů.


Výsledky:

Přečíst vše...

Jarda dne February 14 2017 09:40:07 Tisk

PLES 4.A

Jarda dne February 11 2017 11:43:05 Tisk

Biologická exkurze

BiV těchto dnech studenti druhého ročníku a sexty přemýšlí o volbě seminářů pro příští rok. Těm, kteří volí biologii, jsme domluvili návštěvu katedry botaniky a katedry buněčné biologie a genetiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Chtěli jsme, aby získali představu, jaké biologické obory mohou například v budoucnu studovat na vysoké škole. Studenti si prohlédli moderně vybavené laboratoře, fytotrony, skleníky, herbárium, dozvěděli se o výzkumných směrech obou pracovišť a zjistili, co může být náplní práce botanika nebo molekulárního biologa. Dozvěděli se, jak probíhá přijímací řízení, co se během studia naučí a kde se mohou uplatnit v praxi.

PK biologie

Jarda dne February 10 2017 07:44:19 Tisk

Školní kolo Pythagoriády 2017

MaBěhem prvního únorového týdne 88 studentů I.A, II.A a III.A řešilo 15 příkladů školního kola Pythagoriády. Již tradičně se nejvíce úspěšných řešitelů (zisk 10 a více bodů z 15 bodů) našlo mezi studenty I.A.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.


Přečíst vše...

Jarda dne February 09 2017 17:33:02 Tisk

Okresní finále ve florbalu – 2.místo

TVNaši florbalisté úspěšně reprezentovali naše gymnázium v okresním finále florbalu středních škol, které se uskutečnilo na gymnázium Čajkovského v Olomouci. Nejprve jsme úspěšně sehráli barážové utkání o postup do okresního finále s gymnáziem Litovel v poměru 1-0. Okresního finále se zúčastnila kromě našeho týmu i družstva G. Čajkovského Olomouc, G. Hejčín Olomouc a Střední průmyslové škola logistiky a chemie. Přestože náš florbalový tým v celém turnaji neprohrál a jenom smolně v závěru utkání ztratil jeden bod za remízu 3-3 s domácím týmem, nakonec na skóre obsadil nepostupové, přesto vynikající 2. místo v okresním finále.

Našim borcům blahopřejeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.
PK TV

Jarda dne February 08 2017 20:11:36 Tisk


 Vertikalní menu, vodorovně rozbalovací, třiúrovňové
Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
Foto GYMSTPřihlášení učitelů

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.


Copyright J@Z@ © 2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Vygenerované za: 0.04 sekund | 1,567,066 návštěv | jQ Blog